SketchUp wnętrza

  • Strona główna
  • O mnie
  • Blog
  • Kontakt
  • 5 rad jak tworzyć rysunki techniczne w LayOut.

    Można powiedzieć, że ten wpis to kontynuacja wskazówek dotyczących obsługi programu. Tym razem jednak skupię się na aspektach pomagających stworzyć rysunki techniczne w LayOut oraz usprawniających produktywną pracę w programie. Przygotuj własne szablony wymiarów, linii i odnośników. Oprócz szablonów całego dokumentu warto jest też zamieścić w nim wzorce styli które będziemy wykorzystywać podczas opisywania rysunku.…

    20 marca, 2022
  • Obsługa programu LayOut – 4 praktyczne wskazówki

    Wiesz już po co tworzyć szablon dokumentacji oraz na co przy jego tworzeniu zwrócić uwagę. W tym artykule opowiem o kilku praktycznych rozwiązaniach, które sprawią, że obsługa programu LayOut będzie dla Ciebie bardziej intuicyjna i prostsza. Wybierz sposób wyświetlania wstawionych rysunków Program LayOut daje możliwość wyświetlania załączonego widoku z programu SketchUp na trzy sposoby. Różnicę…

    12 marca, 2022
  • Szablon dokumentacji technicznej w LayOut – 5 wskazówek

    Uporządkowany trójwymiarowy model aranżacji wnętrza służy mi do przygotowania dwuwymiarowego projektu technicznego. Wykorzystuję do tego stworzony wcześniej szablon dokumentacji technicznej w LayOut. W tym artykule przedstawiam kilka wskazówek wyjaśniających mój sposób działania. Stwórz szablon dokumentacji technicznej w LayOut. Przede wszystkim zacznij od stworzenia swojego własnego szablonu. Choć program LayOut dysponuje przykładowymi szablonami, potraktuj je tylko…

    9 marca, 2022
  • Gdy SketchUp wolno działa – 5 zasad porządkowania modelu.

    SketchUp to program, którego obsługa jest bardzo intuicyjna. Praca w środowisku 3D zachęca do eksperymentowania. Testując różne rozwiązania dodając i usuwając kolejne komponenty możemy doprowadzić do tego, że praca przestaje być efektywna. Gdy SketchUp wolno działa to znaczy, że zapomnieliśmy o porządkach. Jednak w moim systemie porządkowanie modelu ma o wiele ważniejsze znaczenie.

    5 marca, 2022
  • Wizualizacja wnętrz w SketchUp – 5 błędnych przekonań

    Choć mam świadomość, że nie wszyscy je tworzą wydaje mi się, że wynika to raczej z błędnych przekonań a nie modelu biznesowego. Wizualizacja wnętrz w SketchUp to kolejny krok mojego systemu i jak się zaraz przekonasz, jej tworzenie jest proste i bardzo ułatwia podejmowanie decyzji projektowych.

    2 marca, 2022
  • Projektowanie wnętrz w SketchUp – 5 najlepszych praktyk.

    Po omówieniu koncepcji z klientem i wybraniu jej ostatecznej wersji nadchodzi czas na przygotowanie projektu w formie 3D. Projektowanie wnętrz w SketchUp to czwarty krok w moim Systemie Tworzenia Dokumentacji Technicznej. Ten materiał nie obejmuje zasad projektowania wnętrz. Skupiam się w nim wyłącznie na mechanice modelowania 3D w programie SketchUp. Traktuję ten proces jako istotną…

    25 lutego, 2022
  • Koncepcja aranżacji wnętrz w programie SketchUp

    To trzeci krok w którym opisuję jak powstaje koncepcja aranżacji wnętrz w moim systemie tworzenia dokumentacji technicznej. Zacznij od 2D Myślę, że podczas przygotowywania koncepcji wnętrza w programie SketchUp można wyróżnić dwie metody działania. Pracę od razu w 3D lub najpierw przygotowanie koncepcji 2D. Choć środowisko pracy SketchUp kusi aby rozpocząć projektowanie od razu w…

    23 lutego, 2022
  • Inwentaryzacja wnętrz w SketchUp – 5 pomocnych zasad.

    To drugi z dziesięciu kroków w którym opisuję jak w moim systemie powstaje inwentaryzacja wnętrz w SketchUp’ie. Zacznij od końca. Po zaimportowaniu pliku dwg przygotowanego podczas inwentaryzacji czas na stworzenie modelu 3D. Istnieją wtyczki do SketchUp’a które ułatwiają przerobienie pliku dwg na bryłę. Ja z nich nie korzystam. Po wielu próbach okazało się, że więcej…

    19 lutego, 2022
  • 5 wskazówek jak zinwentaryzować wnętrze.

    Zaczniemy do poznania pierwszego z dziesięciu kroków, który odpowiada na pytanie, jak zinwentaryzować wnętrze. Nie stój w miejscu. Szukaj nowych rozwiązań. Pamiętam jak zaczynając pracę jako architekt wnętrz biegałem po budowie z miarką, ołówkiem i kartką na podkładce. Na początek trzeba było narysować rzut, a następnie mierzyć i zapisywać wartości pomiaru przy odpowiedniej kresce. Czasem…

    16 lutego, 2022
  • Tylko 2 programy do projektowania wnętrz, aby pracować jak profesjonalista

    Mogłoby się wydawać, że do projektowania wnętrz potrzeba znajomości wielu specjalistycznych programów. Czy naprawdę wystarczą tylko 2 programy do projektowania wnętrz, aby działać jak profesjonalista? Począwszy od komputerowego wspomagania projektowania CAD przez modelowanie informacji o budynku BIM aż po zaawansowane programy graficzne typu Corel czy Adobe. Lista programów, z których korzystają architekci wydaje się nie…

    21 stycznia, 2022
1 2
Następna strona→

SketchUp wnętrza

Dumnie wspierane przez WordPress